První zlato a druhé stříbro. Česká výprava v Argentině nepolevuje v medailovém tempu

Třetí den her mládeže navýšili čeští sportovci skóre na 5 medailí. Zasloužily se o ně plavkyně Barbora Seemanová a veslařky Anna Šantrůčková a Eliška Podrazilová. O bronz se porvala i judistka Ester Svobodová, která nakonec zůstala těsně pod podiem.

Česká výprava se raduje z první zlaté medaile! Pro tu doplavala Barbora Seemanová v novém českém rekordu – 54,19 sekund na 100 metrů volným způsobem.

Veslařkám Anně Šantrůčkové a Elišce Podrazilové ujely vítězky závodu o pouhých 0,09 vteřiny a braly tak druhé místo. Více informací si přečtete zde.

Úspěšný den ve vodě má za sebou i skifař Gabriel Mahler, který postoupil do zítřejšího semifinále.

Ester Svobodová porazila v judu ve své kategorii do 78 kg soupeřky i s o 8 kilo vyšší váhou. Nakonec však v souboji o bronz podlehla Slovince Lobnikové na ippon.

Badmintonistka Tereza Švábíková má za sebou poslední zápas skupiny, který nad Angličankou Grace Kingovou vyhrála jednoznačně ve dvou setech. Na postup ze skupiny to ale bohužel nestačilo.

Stejně tak stolní tenistka Zdena Blašková má za sebou poslední zápas o postup v play-off, ve kterém se silnou soupeřkou z Ruska prohrála na sety 3:4 a končí tak mezi 16 nejlepšími hráčkami.

Tenistovi Ondřeji Štylerovi se v singlu nedařilo a se soupeřem z Polska prohrál na sety 0:2. Štyler pokračuje v deblu spolu s Daliborem Svrčkem. Kluky dále čeká mezinárodní mix, ve kterém nastoupí se spoluhráčkami z Ruska a Lotyšska.

Olympijský turnaj začal i golfistům. Sarah Hricíková je po prvním kole na 22. pozici a Václav Tichý na skvělém 5. místě. Pouhé dvě rány od prvního místa!

Držte palce českému týmu, sledujte nás na sociálních sítích a denní sestřihy na ČT Sport.

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

️ „Chtěla bych vyhrát turnaj. Myslím, že jdu dobrou cestou. Odpočinula jsem si a cítím se dobře. Moc se na to těším.“ ️‍♀️ Klára Spilková balí kufry a míří do USA . Na prestižní @LPGA bude bojovat o účast na LOH v Tokiu t.co/rkuCNmKqpH t.co/was7AoolwX

Olympijský tým

️ „Sport je jen špička ledovce!“ Světová kapacita v oboru (nejen) sportovní výživy Libor Vítek vám v dnešním vydání magazínu @DenikSport COACH v mnohém otevře oči t.co/60k278GHfu

Olympijský tým

Radost a bolest je potřeba ventilovat. Někdy vyhrajete a někdy "šlápnete na kostky z lega.." Krásné a bezbolestné léto všem! ☀️ t.co/2LOk1JwNcp