Pátý den závodů s atletickou premiérou. Olympijské hry mládeže jsou téměř v polovině

Po medailových žních dnes česká výprava v oslavách odpočívala a čeká na další příležitost. Sportovci z atletických disciplín měli pátý den her mládeže poprvé možnost ukázat své kvality ve skoku do dálky, v hodu oštěpem a v závodech na 400 a 800 metrů.

Na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires se sportovci setkali s novým formátem atletických disciplín, kdy většina z nich je rozložena do dvou fází a dvou dnů. Dnes proběhla první fáze pro čtyři disciplíny s českým zastoupením. Linda Suchá se představila na skoku do dálky, kde se vzdáleností 5,96 metru dosáhla na páté místo. Na stejnou pozici se dostala svým skokem i tyčkařka Veronika Šebáková. Na osmistovce se představila Denisa Folková a s časem 2:11,97 je nyní na parádním třetím místě. Barbora Malíková na 400 metrech vůbec nezaváhala a všechny soupeřky nechala na cílové rovince za sebou. S časem 54,18 sekundy není spokojená, ale své poslední závody sezóny chce zvládnout hlavně ve zdraví. Druhá fáze těchto čtyř disciplín proběhne 14. října, kdy o vítězi rozhodnou jeho výsledky z obou dnů.

Během malého finále nové olympijské disciplíny BMX Freestyle ukázali své nejlepší triky Martin Habada a Nikol Přikrylová. Finálový závod velmi dobře zvládla Nikol, Martinu Habadovi nevyšel pokus o provedení prvku s vysokou obtížností. Na historicky první olympiádě v BMX Freestyle berou v závodě mixů šesté místo.

Úspěšný den mají za sebou opět plavci. Kristýna Štemberová v závodě na 100 metrů motýlek postoupila do semifinále, kde skončila na osmém místě. Barbora Seemanová bez sebemenších problémů postoupila do semifinále, kde všechny své konkurentky nechala v závěsu. Do svého posledního finále na padesátimetrové trati volným způsobem postupuje z první pozice.

Individuální závody dnes třetím kolem ukončili golfisté. Václav Tichý si v posledním kole zvládl vylepšit skóre a celkově se umístil na pátém místě, golfistka Sarah Hricíková končí patnáctá. Oba mají ještě šanci zaútočit na medaili spojením sil v závodě mixů, který začíná 14. října.

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub