Šestý den závodů a návrat do medailového tempa. Češi přidávají další zlato a dva bronzy

Včerejší den bez medaile znamenal pro českou výpravu pouze klid před bouří. Vodní sportovci opět úspěšně zaútočili na stupně vítězů a navýšili počet medailí na deset. Celkově už na Olympijských hrách mládeže získali mladí čeští reprezentanti dvě zlata, tři stříbra a pět bronzů.

Neuvěřitelný příběh píše svými výkony plavkyně Barbora Seemanová. Co závod, to česká vlajka na stožáru na plaveckém stadionu v Buenos Aires. O její další zlaté medaili si přečtete zde.

Také kanoisté zahájili svůj olympijský program rovnou na bedně. Jiří Minařík si bronzovou medaili vyjel v novém netradičním soutěžním formátu, kdy jeli kanoisté nezvykle do zatáčky a navíc eliminačním způsobem. Více se dočtete zde.

Pátou bronzovou medaili připsala Česku mistryně ČR v badmintonu Tereza Švábíková v soutěži smíšených družstev. Po Martinu Bezděkovi je tak druhá, která spolu s dalšími sedmi spoluhráči z jiných států vybojovala společnými silami další cenný kov pro svou zemi.

Druhý den na stadionu mají za sebou atleti, tentokrát v bězích na 100 metrů, 2000 metrů překážek a ve skocích do výšky a do dálky. Tadeáši Formánkovi se na stovce nedařilo dle představ a aktuálně si drží jednadvacátou pozici. Tereza Marková se na stejné vzdálenosti umístila čtrnáctá. Ondřej Hodboď v 2000 metrech překážek doběhl devátý. Výškařka Barbora Sajdoková se s výsledkem 1,78 metru drží na šestém místě a dálkař Tomáš Kratochvíl je aktuálně jedenáctý se skokem 7,02 metru. Šanci vylepšit své výsledky dostanou všichni zmínění atleti 15. října, kdy startuje druhá fáze závodů v těchto disciplínách.

Tenisté Dalibor Svrčina a Ondřej Štyler si v deblu zahráli velmi vyrovnaný zápas proti domácím Argentincům. Úvod zápasu jim utekl a ačkoliv mocně dotahovali, prohráli úvodní set 5:7. V druhém soupěře doslova demolovali a za bouřlivé atmosféry vyhráli 6:1. V následném super-tiebreaku prohráli 6:10 a do finále nepostoupili. K jistotě medaile chybělo opravdu málo a nadějný český pár má šanci spravit si chuť v utkání o bronz proti Francii.

V kanoistice se na kajaku představila také Adéla Házová, která ve sprintu skončila ve čtvrtfinále.

Plážovým volejbalistům Jiřímu Sedlákovi a Patriku Maňasovi bohužel nesedli soupeři ve skupině a po třetí prohře na olympiádě mládeže končí.

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

Přesně před čtyřmi lety byly zahájeny olympijské hry v Riu. Vzpomínáte si, kdo byl vlajkonošem české výpravy na slavnostním zahájení? ⤵️ t.co/l0N4o1lVMT

Olympijský tým

RT @LesyCR_: Děkujeme @olympijskytym, že jim naše lesy nejsou lhostejné. Přidejte se i vy k obnově krajiny a přihlaste se na dny za obn…

Olympijský tým

2⃣ závody ve 2⃣ dnech a 2⃣ zlaté olympijské medaile. Připomeňte si s Martinem Doktorem jeho fantastický výkon na LOH v Atlantě 1996. Podívejte se na pořad TOP Moment na @MALLtelevize t.co/xfQ3bqKThp t.co/uuhiMccskA