Sedmý den her mládeže v Buenos Aires těsně pod podiem. Bronzová medaile utekla v posledním setu tenistům

Olympijské hry mládeže už se přehouply do druhé poloviny a česká výprava má šanci navýšit medailové skóre ještě v šesti sportech. Dnešním dnem přišli o šanci na bronz tenisté. Velké naděje jsou vkládány do atletiky, kde čeští sportovci podávají mimořádné výkony.

Velmi silné soupeře z Francie měli za úkol porazit Dalibor Svrčina a Ondřej Štyler v tenisovém deblu. Zápas o bronzovou medaili jim utekl v posledním setu o dva body a na Olympijských hrách mládeže tak čeští tenisté končí v deblu na čtvrtém místě.

Takzvané „sportovní štěstí“ neměl dnes kajakář Tomáš Hradil. V prvních rozjížďkách zajel nejrychlejší čas všech závodníků, se kterým z prvního místa postoupil do čtvrtfinále. Při čtvrtfinálovém závodě zavadil v první obrátce o plastový sáček ve vodě a vypadl z kajaku, kam už se nedokázal vrátit a závod tak nedokončil.

Řada přišla konečně i na závodní cyklisty Petra Kelemena a Samuela Jirouše. Ti v první časovce na sedmikilometrové vzdálenosti zajeli čas 8:42,21, kterým se dostali na čtvrté místo. V příštích dnech je čekají ještě další čtyři závody – silnice, MTB Cross country Eliminator, MTB cross country Short Track a silniční kritérium. Vítězem se stane dvojice cyklistů s nejlepšími výsledky ve všech pěti závodech.

Třetí den probíhají závody na atletickém stadionu v olympijském parku. Čeští atleti se představili v hodu oštěpem, v bězích na 110 a 400 metrů překážek a také na dvoustovce a osmistovce. V oštěpařském sektoru bojují Ivana Koktavá, která si i přes zraněný kotník vyházela dvanácté místo, a Martin Florian, jenž se hodem 74 metrů blýskl s novým osobním rekordem a aktuálně je pátý. Barbora Šplechtnová bere na dvoustovce zatím skvělé třetí místo, které zaběhl i Jakub Davidík na osmistovce. Stejně se dařilo i Jiřímu Pecharu na 110 metrech překážek, kde je rovněž po prvním rozběhu třetí. Jen o jednu příčku níž zaběhla 400 metrů překážek Kristýna Korelová.

První kolo závodu smíšeného týmu mají za sebou golfisté Sarah Hricíková a Václav Tichý, kteří jsou aktuálně na dvaadvacáté pozici.

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

️ „Chtěla bych vyhrát turnaj. Myslím, že jdu dobrou cestou. Odpočinula jsem si a cítím se dobře. Moc se na to těším.“ ️‍♀️ Klára Spilková balí kufry a míří do USA . Na prestižní @LPGA bude bojovat o účast na LOH v Tokiu t.co/rkuCNmKqpH t.co/was7AoolwX

Olympijský tým

️ „Sport je jen špička ledovce!“ Světová kapacita v oboru (nejen) sportovní výživy Libor Vítek vám v dnešním vydání magazínu @DenikSport COACH v mnohém otevře oči t.co/60k278GHfu

Olympijský tým

Radost a bolest je potřeba ventilovat. Někdy vyhrajete a někdy "šlápnete na kostky z lega.." Krásné a bezbolestné léto všem! ☀️ t.co/2LOk1JwNcp