Osmý den se zlatým hattrickem. Čeští atleti v čele s Barborou Malíkovou ukázali své kvality

Česká republika si dnes do medailových tabulek zapsala jedenáctou medaili a hned tu nejcennější. Díky čtvrtkařce Barboře Malíkové přibylo do sbírky již třetí zlato. Celkově je Česko na průběžném 14. místě z 206 zemí.

Atleti v netradičním soutěžním formátu, kdy se jim sčítá více soutěžních dnů, startovali podruhé v dálce, skoku o tyči a běhu na 800 a 400 metrů. Dálkařka Linda Suchá se s výsledkem 6,01 metru probojovala na celkové šesté místo. Veronika Šebáková se potýkala s větrem i s těžkými soupeřkami, a nakonec se ve skoku o tyči umístila sedmá s laťkou zvednutou na 3,72 metru. Denisa Folková běžela osmistovku na maximum svých možností a s druhým místem ve svém rozběhu byla spokojená. Celkově končí osmá.

Po osmi dnech v Buenos Aires se konečně dočkal svého souboje i boxer Daniel Mikušťák. V prvním kole bez problémů vyklepl v ringu soupeře ze Samoy a postupuje rovnou do semifinále.

V trojkovém basketbalu se Češkám dnes nedařilo. Prohrály oba zápasy s Estonskem i s Nizozemím a dále do čtvrtfinále tak ze skupiny nepostupují.

Smolný den mají za sebou i cyklisti Samuel Jirouš a Petr Kelemen. Kelemen, pohybující se po celý závod v popředí pelotonu, se 600 metrů před cílem dostal do hromadného pádu. Přišel tak o možnost bojovat o přední umístění. Sam Jirouš se pádu vyhnul a dospurtoval do cíle na patnácté pozici. Po dvou dnech závodů má dvojice na kontě 52 bodů a je průběžně na šesté příčce celkového pořadí.

V druhém kole závodu smíšených dvojic pokračovali golfisté Sarah Hricíková a Václav Tichý. Ve srovnání s prvním kolem se propadli o tři pozice. Poslední šanci vylepšit své skóre budou mít zítra.

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

Ještě teď z toho máme husí kůži. Dnes je to 15 let od senzačního zlatého závodu @KatkaNeumannova v Turíně Vzpomínáte si na ten neskutečný závěr v cílové rovince? t.co/4XuTeJF6B9

Olympijský tým

Světový rekord překonán! Freediver David Vencl uplaval 80 metrů pod ledem, bez neoprénu a závaží. Jeho úchvatný výkon bude navíc zapsán do Guinnesovy knihy rekordů. t.co/ilz0CzROl7