Olympijské hry mládeže se chýlí ke konci. Česká výprava využívá posledních možností na medaile

Atletický program pokračuje druhou fází medailových závodů a svou šanci na cenný kov využily podruhé také basketbalistky. Čtvrté stříbro pro Česko získala během devátého dne her basketbalistka Kateřina Galíčková. V soutěži ve střelbě na koš se umístila druhá.

Svůj druhý atletický závod si zaběhl Ondřej Hodboď. Na přespolním běhu mu nevyhovoval travnatý terén a doběhl třiačtyřicátý. Ostatní atleti v netradičním soutěžním formátu, kdy se jim sčítá více soutěžních dnů, startovali podruhé ve skoku do výšky, v dálce a běhu na 800 a 100 metrů. Druhý závod na osmistovce Jakubu Davidíkovi nesedl a v součtu časů bere čtrnáctou pozici. Naopak sprinter Tadeáš Formánek svou druhou stovku zaběhl ze všech sil a ve svém rozběhu byl dokonce třetí. Vylepšil tak skóre z prvního dne a posunul se na celkové sedmnácté místo. Tereza Marková se na stejné vzdálenosti umístila rovněž sedmnáctá. Dálkaře Tomáše Kratochvíla dnes trápily přešlapy a jediný započítaný výsledek tak byl pod sedm metrů, který stačil na desátou pozici v celkovém pořadí. Barboru Sajdokovou zradila na skoku do výšky psychika, přestože se jí dařilo velmi dobře. Měla šanci zaútočit na svůj osobní rekord 1,81 metru, ale nakonec se nezadařilo. Končí na pátém místě.

Další den závodů mají za sebou cyklisté Petr Kelemen a Samuel Jirouš, kteří neztrácí naději na medailové umístění. V závodě cross country eliminátor jim postupový klíč přiřadil společné osmifinálové jízdy, ze kterých postoupil dál jenom Petr Kelemen. V malém finále pak obsadil konečné sedmé místo a připsal tak na konto českého týmu 25 bodů, což znamená aktuální sedmé místo.

Druhý závod absolvovali také rychlostní kanoisté Adéla Házová a Jiří Minařík, které netradičně čekal vodní slalom. Disciplína, kterou běžně netrénují, jim vůbec nesedla a skončili už v rozjížďkách.

Třetím kolem zakončili turnaj smíšených dvojic golfisté Václav Tichý a Sarah Hriciková. Náskok soupeřů už nedokázali poslední den zvrátit a končí na dvacáté pozici.

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

Ještě teď z toho máme husí kůži. Dnes je to 15 let od senzačního zlatého závodu @KatkaNeumannova v Turíně Vzpomínáte si na ten neskutečný závěr v cílové rovince? t.co/4XuTeJF6B9

Olympijský tým

Světový rekord překonán! Freediver David Vencl uplaval 80 metrů pod ledem, bez neoprénu a závaží. Jeho úchvatný výkon bude navíc zapsán do Guinnesovy knihy rekordů. t.co/ilz0CzROl7