Šťastná třináctka padla na atletickém stadionu. Oštěpař Florian získal bronz v novém osobním rekordu

Poslední den atletického programu, poslední disciplína s českým zastoupením. Martin Florian nastoupil v plné formě a druhým hodem rozhodl o další medaili pro Českou republiku. Hod oštěpem na 76,24 metru mu zajistil třetí místo. Sbírku českých medailí z Olympijských her mládeže svým výkonem navýšil na šťastných třináct.

„Cítil jsem se ve formě a věřil jsem si, takže tu medaili jsem i trochu čekal. Ale nikde jsem to raději neříkal, že bych to mohl dokázat, abych to nezakřiknul,“ prohlásil skromně Martin Florian obtěžkaný bronzem. Od druhého místa, které obsadil domácí Gustavo Augustin Osorio, ho dělily jen čtyři centimetry. „Bylo to hodně těsný, ale říkám si, bronzová nebo stříbrná, já jsem teď neuvěřitelně šťastný. Trochu mě to mrzí, ale nevadí mi to,“ hodnotil těsný výsledek Florian. Výkonem 76,24 metru se dostal na nový osobní rekord.

Reprezentační trenér Tomáš Purman rovněž před závodem přiznal, že šestnáctiletý oštěpař je jeho tip na medaili. „Martinovi jsem to moc přál a jsem rád, že to vyšlo. Na dnešní finále se připravoval velmi zodpovědně. Celý den odpočíval a nabíral síly, aby mohl ukázat, co v něm je,“ vyzdvihl mladý talent Purman. Florian byl atletickým svazem titulován oštěpařským objevem roku. Disciplíně se totiž věnuje jen necelé dva roky a má za sebou oficiálně teprve první sezónu.

„Já jsem původně fotbalista, ještě do léta jsem pravidelně hrál za FK Jablonec. Hodu oštěpem jsem se začal pořádně věnovat až loni v září“ smál se Martin Florian, který svůj talent objevil náhodou. „Na školních závodech jsem házel krikeťákem a hodil jsem fakt daleko. Tak se mě učitelé ptali, jestli bych nechtěl zkusit hod oštěpem. No tak jsem to zkusil,“ pokrčil rameny nový bronzový medailista. Fotbalovou kariéru proto v létě pověsil na hřebík a nyní už má cíl jen vyhrávat v hodu oštěpem.

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

Olympijský oheň hoří, Evropský olympijský festival v Baku může začít! Vlajku České republiky nesl Adam Kopecký, mistr Evropy v judu. "Myslel jsem na Lukáše Krpálka v Riu," řekl mladý šampion. t.co/lIpgc8NcCS t.co/yPKJ8VXsVu

Olympijský tým

PARÁDA! Zuzana Hejnová druhá na mítinku Diamantové ligy v Londýně! 400 metrů překážek prolétla v čase 54,33 s. t.co/Ei4MWvCA8E

Olympijský tým

MS plavců už se rozběhlo a padají české rekordy! Barbora Seemanová ho vylepšila na kraulové 400 časem 4:09,73. Štafeta žen na 4x100m volný způsob zase dohmátla v čase 3:40,78 a díky 11. místu vybojovala místo pro @Tokyo2020! Bez čeho by to ale nešlo?t.co/n6vhhkKJFS t.co/FFCa1UChZF

Olympijský tým

Fandit mladým sportovcům v Baku je možné také online. @olympicchannel nabídne přenosy ze všech finále a medailových ceremoniálů. Dnes můžete sledovat živě i slavnostní zahájení t.co/dHnc3CuICG t.co/GXSMI3Qw19