Desátý den v Buenos Aires končí medailově. V závěru atletického programu padly skvělé výkony a bronz

Čeští reprezentanti v atletice měli poslední možnost utkat se se světovou konkurencí o místo na bedně. Sprinterka Barbora Šplechtnová a oštěpař Martin Florian útočili na medailová umístění ze čtvrtých pozic. A v hodu oštěpem to vyšlo! Florian získal pro Českou republiku bronz.

Poslední den atletických disciplín zajistil české výpravě fandící na tribunách pořádně nervy. V překážkovém běhu, sprintu a hodu oštěpem měli čeští atleti podruhé šanci vybojovat lepší celkově umístění. Kristýna Korelová si v překážkovém běhu na 400 metrů vylepšila čas a tím i své umístění o jednu příčku. Na olympiádě mládeže tak končí celkově osmá. Svůj druhý závod zaběhl s lepším časem také Jiří Pechar na 110 metrů překážek a posunul se na celkovou jedenáctou pozici.

Ve sprintu na 200 metrů se Barboře Šplechtnové povedlo na závěr sezóny zaběhnout nový osobní rekord. Na soupeřky to ale nestačilo a zůstala těsně pod podiem na čtvrtém místě. V hodu oštěpem se i přes zranění kotníkových vazů ukázala Ivana Koktavá, která byla ráda, že vůbec zvládla nastoupit. S výkonem necelých 90 metrů skončila třináctá. To Martin Florian se v hodu oštěpem blýskl novým osobním rekordem a ziskem bronzové medaile. Více si přečtete zde.

Ve svém druhém závodu na vodě se dnes ukázal znovu kajakář Tomáš Hradil. Netradiční vodní slalom na klidné hladině mu ale nesedl a do čtvrtfinále se z rozjížděk neprobojoval.

Předposlední den závodů si zajeli cyklisté Petr Kelemen a Samuel Jirouš, na pořadu dne byl short track. Kelemen se probojoval až do finále, kde skončil pátý. Jirouš po pádu v kvalifikaci a následných technických problémech jízdu nedokončil. Zítra čeká oba poslední den kombinovaných závodů, kdy své síly změří závodníci v silničním kritériu.

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

Olympijský oheň hoří, Evropský olympijský festival v Baku může začít! Vlajku České republiky nesl Adam Kopecký, mistr Evropy v judu. "Myslel jsem na Lukáše Krpálka v Riu," řekl mladý šampion. t.co/lIpgc8NcCS t.co/yPKJ8VXsVu

Olympijský tým

PARÁDA! Zuzana Hejnová druhá na mítinku Diamantové ligy v Londýně! 400 metrů překážek prolétla v čase 54,33 s. t.co/Ei4MWvCA8E

Olympijský tým

MS plavců už se rozběhlo a padají české rekordy! Barbora Seemanová ho vylepšila na kraulové 400 časem 4:09,73. Štafeta žen na 4x100m volný způsob zase dohmátla v čase 3:40,78 a díky 11. místu vybojovala místo pro @Tokyo2020! Bez čeho by to ale nešlo?t.co/n6vhhkKJFS t.co/FFCa1UChZF

Olympijský tým

Fandit mladým sportovcům v Baku je možné také online. @olympicchannel nabídne přenosy ze všech finále a medailových ceremoniálů. Dnes můžete sledovat živě i slavnostní zahájení t.co/dHnc3CuICG t.co/GXSMI3Qw19