Desátý den v Buenos Aires končí medailově. V závěru atletického programu padly skvělé výkony a bronz

Čeští reprezentanti v atletice měli poslední možnost utkat se se světovou konkurencí o místo na bedně. Sprinterka Barbora Šplechtnová a oštěpař Martin Florian útočili na medailová umístění ze čtvrtých pozic. A v hodu oštěpem to vyšlo! Florian získal pro Českou republiku bronz.

Poslední den atletických disciplín zajistil české výpravě fandící na tribunách pořádně nervy. V překážkovém běhu, sprintu a hodu oštěpem měli čeští atleti podruhé šanci vybojovat lepší celkově umístění. Kristýna Korelová si v překážkovém běhu na 400 metrů vylepšila čas a tím i své umístění o jednu příčku. Na olympiádě mládeže tak končí celkově osmá. Svůj druhý závod zaběhl s lepším časem také Jiří Pechar na 110 metrů překážek a posunul se na celkovou jedenáctou pozici.

Ve sprintu na 200 metrů se Barboře Šplechtnové povedlo na závěr sezóny zaběhnout nový osobní rekord. Na soupeřky to ale nestačilo a zůstala těsně pod podiem na čtvrtém místě. V hodu oštěpem se i přes zranění kotníkových vazů ukázala Ivana Koktavá, která byla ráda, že vůbec zvládla nastoupit. S výkonem necelých 90 metrů skončila třináctá. To Martin Florian se v hodu oštěpem blýskl novým osobním rekordem a ziskem bronzové medaile. Více si přečtete zde.

Ve svém druhém závodu na vodě se dnes ukázal znovu kajakář Tomáš Hradil. Netradiční vodní slalom na klidné hladině mu ale nesedl a do čtvrtfinále se z rozjížděk neprobojoval.

Předposlední den závodů si zajeli cyklisté Petr Kelemen a Samuel Jirouš, na pořadu dne byl short track. Kelemen se probojoval až do finále, kde skončil pátý. Jirouš po pádu v kvalifikaci a následných technických problémech jízdu nedokončil. Zítra čeká oba poslední den kombinovaných závodů, kdy své síly změří závodníci v silničním kritériu.

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

Ohlédnutí za šestým titulem pro Česko z @FedCup předolympijským #czechteam Top Campem v Karlových Varech nebo novinkou na OH, kterou bude monobob žen ✅ Vše připraveno t.co/kY31kcLW4I t.co/4tI1gz7ahO

Olympijský tým

Unikátní přístup zvolil Český florbal k představení nominace #czechteam na domácí MS. Tady je 20 "vyvolených" s podporou jejich nejbližších... Svátek florbalu v Česku vypukne už za 3 týdny. Mistrovství světa v týmových sportech tu nemáme každý rok, tak chystejte palce a fanděte!✊ facebook.com…