O akci

Youth Olympic Games (YOG), jak zní oficiální název, jsou největší mezinárodní akcí pro mladé sportovce. Hry pro reprezentanty ve věku 15 až 18 let mají podobný ráz, jako hry dospělých a navíc jsou rozšířeny o vzdělávací a kulturní část. První hry mládeže hostil v roce 2010 Singapur.

"YOG je mimořádná událost, kterou Mezinárodní olympijský výbor bere velmi prestižně. Jedeme tam pro medaile a pěkné výsledky. Kromě sportovní stránky je ale velký důraz kladen i na vzdělávání sportovců a setkávání napříč národními týmy. Mladí olympionici na akci zůstávají, i když mají po závodech a absolvují rozmanité workshopy a teambuildingové akce,“ vysvětluje šéf české výpravy Martin Doktor.

V argentinském Buenos Aires se budou konat III. letní Olympijské hry mládeže. Ty historicky první pořádal v roce 2010 městský stát Singapur. Česká výprava čítající 38 sportovců si domů odvezla sedm medailí. Zlato vybojoval po boku Brita Goldinga tenista Jiří Veselý ve finále čtyřhry. Druhou zlatou medaili získal judista David Pulkrábek. Gabriela Vognarová skončila druhá ve střelbě vzduchovkou na 10 metrů. Kanoistka Pavlína Zástěrová má stříbro ze slalomu. Ve stejné disciplíně vybojoval bronz Jiří Prskavec. Plavkyně Barbora Závadová získala bronz v polohovém závodě na 200 metrů. Bronzový skončil také diskař Jaromír Mazgal. >>> Přečtěte si více.

Už před začátkem druhých letních Olympijských her mládeže měl tým čítající 37 sportovců nemalé ambice. V osmimilionovém Nankingu, jednom z nejvýznamnějších čínských měst, plánovali vyniknout hlavně v atletice a vodních sportech. A povedlo se. Čeští reprezentanti získali dokonce o 1 medaili více než před čtyřmi lety a přivezli domů rekordních 8 medailí. >>> Více zde.

Jak se jim povede v Buenos Aires?

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

Kolik baseballistu stojí cesta za zámořským snem? Martin Červenka je blízko premiérového startu v prestižní MLB... #olympijskypodcast⤵️ t.co/wrBhmuxrfC

Olympijský tým

Boj do poslední jízdy o osmičku nejlepšíchnakonec úspěch v podobě malého finále! Snowboardisté Sára Strnadová a Matouš Šmerák se v @lausanne2020 předvedli na výbornou... #budoucnostsportu ČTĚTE t.co/TimNLy3A6H t.co/r8Wm7x68mt

Olympijský tým

Máme pro vás medailový rozhovor se Štěpánkou Ptáčkovou a Dianou Cholenskou‼️Jakou cenu pro ně mají OH medaile, co říkají na @lausanne2020 a jaké jsou jejich další sportovní plány?" t.co/054rJtQtuN

Olympijský tým

Po dvou kvalifikačních kolech byl v čele, přesto končí čtvrtý, bez medaile!„Převažuje trošku zklamaní, rozhodlo se na posledním railu,“ líčí Matěj Švancer, teprve patnáctiletý český freeskier. Co se přihodilo? t.co/UMAvPe2VM4 @lausanne2020 #budoucnostsportu t.co/pL89w37rIU