O akci

Youth Olympic Games (YOG), jak zní oficiální název, jsou největší mezinárodní akcí pro mladé sportovce. Hry pro reprezentanty ve věku 15 až 18 let mají podobný ráz, jako hry dospělých a navíc jsou rozšířeny o vzdělávací a kulturní část. První hry mládeže hostil v roce 2010 Singapur.

"YOG je mimořádná událost, kterou Mezinárodní olympijský výbor bere velmi prestižně. Jedeme tam pro medaile a pěkné výsledky. Kromě sportovní stránky je ale velký důraz kladen i na vzdělávání sportovců a setkávání napříč národními týmy. Mladí olympionici na akci zůstávají, i když mají po závodech a absolvují rozmanité workshopy a teambuildingové akce,“ vysvětluje šéf české výpravy Martin Doktor.

V argentinském Buenos Aires se budou konat III. letní Olympijské hry mládeže. Ty historicky první pořádal v roce 2010 městský stát Singapur. Česká výprava čítající 38 sportovců si domů odvezla sedm medailí. Zlato vybojoval po boku Brita Goldinga tenista Jiří Veselý ve finále čtyřhry. Druhou zlatou medaili získal judista David Pulkrábek. Gabriela Vognarová skončila druhá ve střelbě vzduchovkou na 10 metrů. Kanoistka Pavlína Zástěrová má stříbro ze slalomu. Ve stejné disciplíně vybojoval bronz Jiří Prskavec. Plavkyně Barbora Závadová získala bronz v polohovém závodě na 200 metrů. Bronzový skončil také diskař Jaromír Mazgal. >>> Přečtěte si více.

Už před začátkem druhých letních Olympijských her mládeže měl tým čítající 37 sportovců nemalé ambice. V osmimilionovém Nankingu, jednom z nejvýznamnějších čínských měst, plánovali vyniknout hlavně v atletice a vodních sportech. A povedlo se. Čeští reprezentanti získali dokonce o 1 medaili více než před čtyřmi lety a přivezli domů rekordních 8 medailí. >>> Více zde.

Jak se jim povede v Buenos Aires?

video foto dne

pic02

Flash news

Medaile už jsou doma!

Úspěšná česká výprava se v sobotu v poledne vrátila z Olympijských her mládeže (YOG) v argentinském Buenos Aires, kde vybojovala rekordních třináct cenných kovů. Na letiště do pražských Kbel dopravil sportovce vládní speciál.

Šťastná třináctka pro Česko!

Oštěpař Martin Florian zakončil atletický program na Olympijských hrách mládeže ziskem bronzové medaile. Navýšil tak sbírku českých cenných kovů na třináct.

Social hub

Olympijský tým

První svěťák sezony a hned tři čeští střelci ve finálové šestce! Skeetař Tomáš Nýdrle končí těsně čtvrtý, mezi ženami Anna Šindelářová pátá a Barbora Šumová šestá. Dobrá práce, týme! #worldcup #shooting #czechshootingteam t.co/DgenQIysUZ

Olympijský tým

Podcastový boom v Česku! Ve světě sportu vznikla celá řada zajímavých projektů, a tak vám servírujeme všechny sportovní podcasty na jednom místě. Teď už vašim uším nic neunikne. t.co/YRNi11QUqc t.co/hgf164WWpb

Olympijský tým

V sestavě sborné byli tehdy hvězdní hráči jako Alexander Ovečkin, Alexej Jašin, Ilja Kovalčuk, Jevgenij Malkin, Pavel Dacjuk nebo Sergej Gončar. t.co/Nq3SbwRXAV

Olympijský tým

Dnes je to 15 let, kdy hráči @narodnitym na zimních olympijských hrách v Turíně porazili v zápase o 3. místo Rusko 3:0 a vybojovali bronzové medaile. t.co/7Q5ujIADJb