Čtvrtý den s bilancí sedmi medailí. Do sbírky se znovu podepsalo judo a plavání

Co den, to medaile. A zpravidla rovnou dvě. Mladí talenti se na Olympijských hrách statečně rvou o stupně vítězů v neuvěřitelném tempu. Během čtvrtého dne závodů přibylo další stříbro a bronz. Celkově teď Češi vezou s jistotou domů tři bronzové, tři stříbrné a jednu zlatou medaili.

Po zlatém úspěchu se Barbora Seemanová nenechala sesadit ze stupňů vítězů ani na dvěmetrové trati volným způsobem a doplavala pro bronz. O jejím boji o druhou medaili si přečtete zde.

Judista Martin Bezděk potvrdil své kvality v soutěži mezinárodních družstev, kde svými třemi vítězstvími přispěl k druhému místu svého týmu sportovců z osmi zemí. Z Buenos Aires tak přiveze pro judo dvě stříbrné medaile. Soutěž mezinárodních družstev je speciální disciplínou mládežnické olympiády, kdy se spojí sportovci různých národností a kultur do jednoho týmu s jednotným cílem vyhrát. Organizátoři akce chtějí tímto soutěžním formátem probudit v mladých sportovcích z individuálních sportů týmového ducha.

Dlouhý boj má za sebou skifař Gabriel Mahler, který se statečně probojoval do finále. Během finálového závodu už cítil únavu a končí na olympiádě na osmém místě.

Svůj olympijský den mají za sebou Češi ve sportovní střelbě a taekwondu. Střelci Pavlu Schejbalovi se dařilo v kvalifikaci, ze které se do finále dostal ze čtvrtého místa. Bohužel zaváhal a nezvládl dobře finálový začátek. Na Olympijských hrách mládeže tak končí na sedmé pozici, Taekwondistce Petře Štolbové se povedl start ve skupině a postoupila do čtvrtfinále. Tam se ale setkala se silnou soupeřkou z Mexika, která ji připravila o semifinále.

Kvalifikace byla hlavním bodem programu českých reprezentantů v BMX Freestyle. Nikol Přikrylová a Martin Habada nenasbírali v kvalifikaci dostatečný počet bodů na postup do velkého finále, ale zítra si mohou vylepšit pozici ještě na malém finále.

Klíčový zápas se Španělskem odehrály vítězně naše basketbalistky, v dalším zápase ale podlehly Austrálii. Ani čeští plážoví volejbalisté ve svém odpoledním zápase nezvládli soupeře, kterým byla domácí Argentina. Ve skupině pokračují dál a v pátek se utkají se Švýcary.

Ve hře pokračují také golfisti a tenisté. Dalibor Svrčina a Ondřej Štyler porazili v deblu mezinárodní tým a postupují do pátečního semifinále. Golfistka Sarah Hricíková je po druhém kole pátá a celkově jen 3 rány od soupeřky na prvním pozici. Václav Tichý se propadl na čtrnácté místo. Šanci vylepšit své skóre budou mít oba zítra.

video foto dne

pic02

Flash news

Zlatý hattrick pro Českou republiku

Barbora Malíková potvrdila roli favoritky v běhu na 400 metrů a na Olympijských hrách mládeže získala zlatou medaili.

V pořadí desátou medaili připsala Česku Tereza Švábíková

Pátý bronz! V souboji smíšených mezinárodních týmu se v badmintonu dařilo týmu Theta, ve kterém ke třetímu místu pomohla také mistryně ČR Tereza Švábíková.

Social hub

Olympijský tým

RT @OlympicCh_es: ¡Trío de medallas para Barbora Milkova después de ganar los #400m en los #JuegosOlímpicosdelaJuventud! Ella es la vigent…

Olympijský tým

Zlatý hattrick pro Českou republiku! Barbora Malíková potvrdila roli favoritky v běhu na 400 metrů a na Olympijských hrách mládeže získala zlatou medaili t.co/6m6pNyvEl0